Liet 2011

Spaanse regio Asturias subsidiëert Liet International

portada2_xeraDe Spaanse regio Asturias zal de Friese stichting Liet International de komende drie jier subsidiëren met een bedrag van 10.000 euro per jaar. De Asturische minister van taal en cultuur, Consuelo Vega Diaz, en Stichting Liet International zijn dat overeeen gekomen in de Asturische hoofdstad Oviedo. Na de provincie Fryslân is Asturias de tweede regio die heeft besloten om Liet International structureel te subsidieren. ,,Wij vinden Liet International heel waardevol voor de promotie van muziek in het Asturisch en andere minderheidstalen. Het is een mooi evenement, dat volgens ons de komende jaren nog verder kan groeien, zegt mevrouw Vega Diaz over Liet International. De Asturische minister was in oktober 2009 aanwezig bij Liet International in Ljouwert met een stevige Asturische delegatie en was toen zeer enthousiast over het evenement.

De overeenkomst tussen Asturias (in het Asturisch: Asturies) en Liet International houd in dat Asturias de komende jaren verzekerd is van een plek in de finale van Liet International voor de winnaar van het Asturische songfestival Premiu al Meyor Cantar. Dat festival werd het afgelopen weekeinde in het voormalige mijnbouwstadje Mieres overtuigend gewonnen door de groep Xera met het lied Tierra. Xera speelt 21ste eeuwse ‘electrofolk’, waarbij elektrische percussie wordt gecombineerd met een draailier, synthesizer en heldere zang. Onno Falkena zat in de jury van het Asturische songfestival namens Stichting Liet International. Xera is de eerste deelnemer van Liet International 2010 die bekend is. De andere deelnemers worden later dit jaar bekend gemaakt. Eén daarvan is uiteraard de winnaar van het Friese songfestival Liet 2010 op zaterdag 22 mei.

Een tweede deel van de overeenkomst tussen Asturias en Stichting Liet International is dat de Noord-Spaanse regio graag de kans wil hebben om Liet International te organiseren in het jaar 2012. Dit deel van de overeenkomst betekent dat de toekomst van it songfestival voor minderheidstalen er zeer rooskleurig uitziet. De eerstvolgende editie van het songfestival is op zaterdag 20 november in de Bretonse stad An Orient/Lorient. Voor 2011 is Udine in Noord-Italië de belangrijkste kandidaat en in 2012 zal Asturias Liet International ontvangen. Waar precies is nu nog niet bekend, maar de kans is groot dat dit gebeurt in het theater van de havenstad Gijon (in het Asturisch: Xixon).

De delegatie van Stichting Liet International in Asturias bestond uit festival-coördinator Onno Falkena en producent Jan Gaastra.

De band Xera won het Asturische songfestival Premiu al Meyor Cantar

De band Xera won het Asturische songfestival Premiu al Meyor Cantar